środa, 2 września 2015

Podsumowanie sierpnia


Ostatni sierpnia zapowiada, jaka pogoda na październik wypada. (przysłowie)

..................................................................................................................................................

A nonfiction book, czyli literatura faktu. 

Sokołowski jest podróżnikiem świadomym zarówno swojego wieku oraz własnego miejsca w świecie, jak i historii, która odcisnęła się na wielu miejscach czy społecznościach. (...) Zadaje niewygodne pytania, wytyka absurd i najchętniej pokazuje te miejscowości i zaułki, do których statystyczny turysta raczej nie zajrzy.

2. 450 stron, Patrycja Gryciuk
A book set somewhere you’ve always wanted to visit, czyli książka rozgrywająca się w miejscu, które zawsze chciałeś odwiedzić.


POZA WYZWANIEM

3. Amazonia, James Rollins
To mocny, wciągający i trzymający czytelnika w napięciu thriller, który pobudza wyobraźnię. Rollins wie jaką historię chce sprzedać - i robi to świetnie.

4. Furia rodzi się w Sławie, Krzysztof Koziołek

Weź interesujący fragment przeszłości, znajdź miejsce, w którym uda ci się zbudować melancholijny i pachnący naftaliną klimat. Ożyw mity i zbrukaj je krwią. (...) Nie baw się w superbohaterów, ale nie traktuj historii w sposób sztywny. (...) Oto prosty przepis na kryminał retro.

5. Jądro ciemności, Joseph Conrad

Ta książka jest jak zanurzanie się w cień, jak opadanie w toń czegoś niepokojącego, czegoś, co może skrzywdzić. Ale nie potrafiłam i nie chciałam się przed tym bronić, bo brak powietrza i niepokój są jednocześnie obietnicami. Wchodzenie do jądra ciemności daje sadystyczną przyjemność. Przyjemność, której się nie zapomni.

6. Królowa Tearlingu, Erika Johansen

Być może po prostu między mną a autorką Królowej Tearlingu jest niewidoczna więź. Czuję jej główną bohaterkę, czuję Kelsea w taki sposób, w jaki czasem czuję bohaterów wymyślonych przez samą siebie.

7. Poduszka w różowe słonie, Joanna M. Chmielewska

Poduszka w różowe słonie jest powieścią przejmująco smutną, pełną wnikliwych przeglądów myśli bohaterów, których życie wcale nie jest różowe i miękkie. Pierwszą rzeczą, jaka nasuwa mi się bezpośrednio po lekturze, jest ogromna subtelność, intymność opisywanych przeżyć i przemyśleń.

8. Tajemnice królów, Victoria Gische

Przed lekturą powieści bałam się najbardziej tego, że w Starożytnym Egipcie będzie za dużo starożytności i za dużo Egiptu, że historia lub orientalizm przeważą nad fabułą i bohaterami. Tak się nie stało, co liczę na plus (...). Problem powieści leży jednak w tym, że główny motor wydarzeń, czyli bohaterowie, nie mają w sobie nic, co byłoby reprezentatywne i intrygujące.

9. Wyklęci, Olga Haber
W założeniu Wyklęci są horrorem. (...) W praktyce horror dział się w mojej głowie, a najważniejszą zagadką, którą staram się rozwikłać do teraz, jest pytanie: czy policjanci mają w ogóle czas na robienie czegokolwiek poza jedzeniem?

NA BLOGU POJAWIŁY SIĘ TAKŻE...


PYTANIA I ODPOWIEDZI:


O KSIĄŻKACH:

Nie chcę jeszcze podsumowywać całego lata, bo pomimo tego, że za tydzień zaczynam praktyki w liceum, nadal jestem na półwakacyjnym trybie. Coś czuję, że wrzesień minie bardzo szybko...

Oczywiście przy okazji podsumowania zapraszam Was na FACEBOOKA, INSTAGRAM oraz LUBIMY CZYTAĆ. No i KONIECZNIE chwalcie się, jak minął Wasz sierpień!

A uczniom życzę wielkiej wytrwałości. ;)

4 komentarze:

 1. Sporo się u Ciebie w tym miesiącu działo :D Ile książków zrecenzowanych! Gratuluję udanego sierpnia <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję sprawnego prowadzenia bloga i wyniku czytelniczego :)
  Będziesz uczyć w liceum? Można wiedzieć czego (strzelałabym w język polski, no ale...)
  Pozdrawiam,
  http://magiel-kulturalny.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Super podsumowanie, zazdroszczę tylu książek :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale dużo przeczytałaś! Super! Powodzenia na praktykach :) Dobrze, że to liceum a nie gimnazjum, bo osobiście w gimnazjum bym chyba oszalała :)

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...