środa, 30 marca 2016

KOMNATA CZASU, Daria Song


Tytuł: Komnata czasu (The Time Chamber)
Autor: Daria Song
Data tego wyd.: 2016
Wydawnictwo: Vesper
Ilość stron: 84
Dwa słowa: uroczo i dziewczęco


Kolorowanki. Temat, który pojawił się nagle i podbił serca dziesiątek ludzi. W swojej kolekcji mam kilka książek do kolorowania, część prezentującą figury geometryczne, kilka przedstawiających za pomocą kształtów historie. Daria Song to koreańska artystka, a Komnata czasu jest kolejną kolorowanką jej autorstwa. We wcześniejszej pozycji, Ogrodzie czasu, młoda dziewczynka weszła za wróżką do magicznego zegara. Tym razem to wróżka odwiedza świat ludzi, pojawiając się w pokoju dziewczynki.

To jedna z kolorowanek, które wprowadzają odbiorcę w zmyślony świat, zachęcając często do samodzielnego uzupełniania ilustracji swoimi rysunkami. Na kilku stronach znaleźć można tego typu zadania - polecające stworzyć ciąg dalszy grafiki, uzupełnić ją nie tylko kolorem. Jeśli chodzi o zawartość książki, to znajdują się tam zarówno powtarzalne figury geometryczne, jak i obrazki przedstawiające konkretne sytuacje ze stworzonej oszczędnymi słowami historii wróżki. To bardzo dziewczęca, lekka opowiastka, przeznaczona dla kobiet - moim zdaniem raczej tych młodszych. Różnorodność ilustracji do kolorowania powinna usatysfakcjonować każdego, niezależnie od tego, czy dopiero zaczynamy przygodę z tą formą relaksu, czy mamy już w swojej kolekcji mnóstwo tego typu książek. Przeważają jednak małe elementy, drobne linie, detale. Daria Song przedstawia coś innego, autorski projekt, pewną formę własnego, zmyślonego świata. Bardzo podoba mi się to, że ilustracje skupiają się na szczegółach przestrzeni, w którą chce wprowadzić nas autorka - będą to więc fragmenty przedmiotów, delikatne roślinne motywy, powtarzająca się postać wróżki, która odkrywa świat po drugiej stronie zegara. Na końcu znajdziemy spis treści - także dający się pokolorować, przedstawiający poszczególne elementy przygody bohaterki tej książki, a także karnety, które można wyciąć, pokolorować, złożyć i podarować komuś, wypisując w środku np. życzenia. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z podobnym dodatkiem do kolorowanek. Jakość pozycji oceniam na bardzo dobry. Papier jest dobrej jakości, ilustracje znajdują się po obu stronach kartki. W kilku miejscach kolor kładziony przy użyciu cienkopisów przebił się, ale nie przeszkadza to w uzupełnianiu kolorowanek, więc nie uznaję tego za znaczącą wadę. Brakuje mi trochę mocnej tektury na końcu książki, dzięki której można kolorować ilustracje w każdej pozycji, bez konieczności szukania oparcia. 

Jeśli ktoś szuka kolorowanki - warto przyjrzeć się Komnacie czasu. Myślę, że fani kolorowania będą zachwyceni historią, jaką przedstawia Daria Song.Warto ją przekartkować w księgarni, żeby przekonać się, czy styl ilustracji nam pasuje. Ja znalazłam kilka kart, którymi chciałam zająć się od razu, z uwagą prześledziłam też znajdujący się między grafikami tekst. To subtelna pozycja, pełna dziewczęcego uroku. 


KSIĄŻKĘ OTRZYMAŁAM DZIĘKI WYDAWNICTWU VESPER

3 komentarze:

 1. Bardzo drobne i ciekawe ilustracje :) Szukam od pewnego czasu kolorowanek i będę się musiała nad nią zastanowić.
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Rzeczywiście ilustracje są przepiękne. Osobiście jakoś omijam kolorowanki, ale Tobie życzę dobrej zabawy i miło spędzonego z nimi czasu :) P.S. Super Ci w tej nowej fryzurze :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Od dziecka lubię kolorować i ten szał na relaksującą moc kredek jest dla mnie po trochu śmieszny, bo przecież kolorowanki były, są i będą zawsze w sklepikach, kioskach itd... Ale muszę przyznać, że wydawane są bardzo ładnie te książki :)

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...